1SMA10CAT3G On Semiconductor TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Part Nnumber
1SMA10CAT3G
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Producer
On Semiconductor
Basic price
Categories Circuit Protection TVS - Diodes Manufacturer ON Semiconductor Series - Packaging Cut Tape (CT) Part Status Active Type Zener Unidirectional Channels - Bidirectional Channels 1 Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V Voltage - Breakdown (Min) 11.1V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A Power - Peak Pulse 400W Power Line Protection No Applications General Purpose Capacitance @ Frequency 580pF @ 1MHz Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) Mounting Type Surface Mount Package / Case DO-214AC, SMA Supplier Device Package SMA